Logo MOK

Siłownia
Kącik poetycki

WITAMY

Witamy Państwa na stronach Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością wybierając odpowiedni dział z menu po lewej stronie.

Reprezentowali miasto na Festiwalach Piosenki Religijnej
16-09-2008, 13:11

13 września zespół "Liberi Deus" miał zaszczyt wystąpić na przeglądzie piosenki religijnej we Włodowicach, zorganizowanym z okazji 300 lecia konsekracji kościoła św. Bartłomieja. Przeglądowi przyświecała idea: "Każdy uczestnik jest zwycięzcą". Grupa zaprezentowała trzy utwory: "Ty kochasz cały świat", "Każdy wschód słońca" oraz "Osiem błogosławieństw".
Na zakończenie przeglądu, ksiądz proboszcz Julian Oleksy złożył oficjalne podziękowania oraz wręczył wszystkim zespołom upominki za udział w przeglądzie.
Następnego dnia, już po raz drugi w tym roku, zespół "Liberi Deus" reprezentował miasto na Ogólnoplskim Festiwalu Piosenki Religijnej. Tym razem zespół zaprezentował się w Białymstoku. Zespół był jedynym zespołem z województwa śląskiego, który zakwalifikował się do II etapu - przesłuchań finałowych. Zespół zaprezentował 3 utwory ze swojej pierwszej płyty: "Wybacz mi", "Ojcze Niebieski" oraz "Napisz do Pana list".
Organizatorzy oraz Jury wyróżnili zespół "Liberi Deus" za osiągnięte sukcesy: wydanie płyty, udział w programie telewizyjnym oraz nagordy wojewódzkie.
Wyjazd zespołu został ufundowany przez Burmistrza miasta Marka Śliwę, Przewodniczącego Rady Miasta Gabriela Zielińskiego, Klub Radnych "Wspólnie dla Poręby" oraz Prezesa Zakładu "TOP" Zbigniewa Gawkowskiego. Zespół składa serdeczne podziękowania za pomoc

ostatnie artykuły [5]