Poręba dla Ukrainy!

27 marca w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert charytatywny „Poręba dla Ukrainy, zagrajmy wszyscy razem!”. W tym trudnym czasie zjednoczyliśmy siły, aby pomagać! Podczas koncertu przeprowadzona została zbiórka środków i wspólnymi staraniami udało się zebrać aż 3780,00 złotych! BARDZO DZIĘKUJEMY!
Muzycznie uświetnił nasz koncert zespół Tekton, MGMT, Pan Marcin Kucia z zespołem, Przedszkole Miejskie nr 1 im. Misia Uszatka, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Wojska Polskiego, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II, zespół „Vivat La Musica”, „Retro”, Duet: Izabela Grzyb i Piotr Stępień oraz Ksiądz Kanonik Piotr Mizera z Parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Porębie.
Gwiazdą wieczoru był Zespół Pieśni i Tańca Zawiercie, który zaprezentował utwory i tańce ludowe. Zespół ten działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu. Zespół posiada prestiżowy certyfikat CIOFF, który umożliwia zespołowi reprezentowanie Polski na festiwalach folklorystycznych na całym świecie.
Przed koncertem można było zakupić przypinki z flagą Ukrainy, które zostały przygotowane przez uczestników zajęć z grafiki komputerowej w Pracowni Internetowej Orange, we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Częstochowie.
Ogromne podziękowania dla prowadzących Agnieszki Mazur i Janka Kostki, którzy tak pięknie poprowadzili koncert, jak również dla Pani Ludmiły Kostiuk, która tłumaczyła przemówienia na język Ukraiński.
Największe podziękowania należą się jednak mieszkańcom naszego miasta oraz wszystkim instytucjom, które zaangażowały się w pomoc na rzecz Ukrainy i mają tak ogromne serca, aby wspierać i pomagać osobom poszkodowanym przez wojnę.