Powiatowy Festiwal Pokoju i Dobra!

Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów “NESTOR” w Porębie zaprasza mieszkańców powiatu zawierciańskiego do udziału w wydarzeniu pn: “Powiatowy Festiwal Pokoju i Dobra”. Festiwal ma charakter międzypokoleniowy, w wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy w tym również mieszkańcy Ukrainy przebywający na terenie powiatu zawierciańskiego.

Celem festiwalu jest zwiększenie świadomości mieszkańców powiatu zawierciańskiego w obszarze pokoju i bezpieczeństwa jak również promowanie takich wartości jak dobro, pomoc, wzajemna współpraca.

W ramach Powiatowego Festiwalu Pokoju i Dobra odbędzie się konkurs muzyczny i plastyczny zakończony Koncertem Laureatów w dniu 2 lipca na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Porębie. Dodatkową atrakcją w tym dniu będzie kino plenerowe przygotowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Porębie.

Zapraszamy do udziału, na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, które zostaną wręczone podczas finału festiwalu. Współorganizatorem wydarzenia jest Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.
Partnerami Festiwalu jest Miasto Poręba, Miejski Ośrodek Kultury w Porębie, Stowarzyszenie Studio ART w Porębie oraz Fundacja Adapter.
Patronat Medialny – iTV Region, Radio Zawiercie, e-poreba, Kulturalne Zawiercie.
Zadanie współfinansowane ze środków Powiatu Zawierciańskiego.