Podsumowanie projektu "Kultywowanie lokalnych tradycji i lokalnego dziedzictwa poprzez zakup strojów dla zespołów muzyczno-wokalnych z miasta Poręba"

18 kwietnia w sali widowiskowej przekazano delegacjom zespołów, nowe stroje sceniczne, zakupione w ramach pozyskanego grantu z LGD "Perła Jury" w wysokości 12.000,00 zł.
Uroczystego wręczenia dokonali: Ryszard Spyra - Burmistrz Miasta, Cezary Barczyk - Prezes LGD Perła Jury, Joanna Mucha - Skarbnik Miasta Poręba, Agnieszka Andrzejewska - Dyrektor SP1 oraz Członek Zarządu Perła Jury, Joanna Kowalska - Kierownik Referatu Środków Pomocowych i Rozwoju oraz Karol Hadrych - Dyrektor MOK-MBP w Porębie.
Nowe stroje otrzymały dwa zespoły dziecięco-młodzieżowe (zespół muzyczno-wokalny z SP1 oraz Studio ART z MOK w Porębie), oraz grupy dorosłe: Retro, KGW Niwczanki oraz Złota Jesień.