Skróty klawiszowe:

Dowiedz się więcej...

biuro@mokporeba.pl

Aktualności

Niezwykłe wydarzenie "Przekraczając granice czasu: Spotkanie pokoleń w sztuce" oraz Muzyczna Podróż Młodych!

Spektakl teatralny będący podsumowaniem projektu "Aktywny Senior" realizowanego w ramach grantu pozyskanego z Fundacji BGK Generacja 6.0 VI edycji 2023 w kwocie 19 850,00 zł przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Porębie.
Baśń pt. „Dwie Dorotki” napisana przez Janinę Porazińską opowiada o dwóch siostrach: dobrej i złej, i o nagrodzie jaką każda z nich otrzymała za swoje postępowanie. W opowieści tej kryją się rzeczy niezwykłe: wiejska studnia to portal do świata równoległego, w którym drzewo i piec chlebowy mówią ludzkim głosem, magiczne skrzynki kryją tajemnice, dobro zwycięża a zło przegrywa. Baśń, na której wychowało się pokolenie naszych dziadków pokazuje jak budować relacje międzyludzkie, porusza emocje i uczucia wspólne dla wszystkich. Janina Porazińska była miłośniczką sztuki ludowej, z której czerpała obficie i na kanwie starego podania snuła wątek opowieści, którą dzisiaj zobaczycie. Staraliśmy się wiernie przybliżyć Wam klimat dawnej wsi wykorzystując pieśni ludowej znane i popularne w naszym regionie.
Baśń pt. „Dwie Dorotki” wystawił „Teatr na przekór” w kooperacji z klubem Seniora. Oprawę muzyczną wykonał chór Niwczanki pod kierownictwem pana Zdzisława Zasunia. Spektakl wyreżyserowała pani Dorota Zieleniec.
Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania pani Katarzynie Kasperlik za wykonanie pięknej scenografii, panu Mateuszowi Noszczykowi za efekty wizualne i dźwiękowe oraz pani Marlenie Mainka za pomoc w realizacji przedstawienia.
Wystąpili:
Dorotka Sierotka - Agata Mucha
Dorotka Córeczka – Izabela Grzyb
Macocha – Elwira Wnuk
Ojciec – Jan Chlebowski
Leśna Baba – Wiesława Aleksiewicz
Grusza – Helena Grabowska
Piec Chlebowy – Julian Włodarczyk
Kotek – Alicja Grzyb
Piesek – Dominik Nieradzik
Narrator I – Katarzyna Wilk
Narrator II – Urszula Zielińska
Po spektaklu odbyły się prezentacje młodych solistów i dziecięco-młodzieżowych zespołów tanecznych i wokalnych działających w MOK Poręba:
- Dance Revolution mini
- Dance Revolution junior
- Dance Revolutiona duet
- Anastazja Król
- Amelia Król
- Zuzanna Turek
- Bartosz Tomik
- Iga Hadrych
- Zuzanna Kurek
- Piotr Turek
- Szymon Wyszyński
- Zespół STUDIO ART
To był piękny wieczór! Dziękujemy za obecność!

CZE

razy

czytano

Zdjęcie: Aktualności

Aktualności

Zdjęcie: Pracownia internetowa

Pracownia internetowa

Zdjęcie: MOK TV Produkcja

MOK TV Produkcja

Zdjęcie: Biblioteka

Dane

42-480 Poręba
woj. śląskie

biuro@mokporeba.pl

Zdjęcie: Miejski Ośrodek Kultury w Porębie

Miejski Ośrodek Kultury w Porębie

Ukryj moduł.

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Pytanie do burmistrza