XIX FESTIWAL PRAŻONEK W PORĘBIE!

Przed nami kolejna edycja Festiwalu Prażonek, wydarzenia mającego na celu pielęgnowanie i promowanie lokalnej, ponad 200-letniej tradycji. Tegoroczna edycja odbędzie się 9 września od godziny 15.00, na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Porębie.

Prażonki stanowią znak rozpoznawczy naszego miasta, szeroko znany nie tylko w regionie, ale w różnych zakątkach Polski oraz poza granicami naszego kraju. Chcemy wzmocnić szacunek dla dorobku kulturowego poprzednich pokoleń Poręby, podnieść aktywność społeczną poprzez kultywowanie tradycji lokalnej, wzmocnić integrację mieszkańców poprzez międzypokoleniowy przekaz umiejętności, wiedzy i doświadczenia w sposobie przygotowywania potrawymówi Ryszard Spyra, burmistrz miasta Poręba.

Główni Organizatorzy – Gmina Poręba, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Porębie przygotowali szereg atrakcji, koncertów i konkursów. Nie zabraknie występów lokalnych zespołów jak również zaproszonych Wykonawców – Grzegorza Poloczka oraz zespołu Long&Junior.

Zapraszam wszystkich mieszkańców, gości. Poręba czeka na Państwa z wyjątkową potrawą i wieloma atrakcjami. Pragniemy, aby to niematerialne dziedzictwo kulturowe było stale odtwarzane przez wspólnoty i grupy w relacji z ich otoczeniem, historią oraz zapewniało im poczucie tożsamości, przyczyniając się w ten sposób do wzrostu poszanowania dla lokalnej tradycji oraz ludzkiej kreatywności – dodaje Ryszard Spyra.

Patronat Medialny nad wydarzeniem objęli: TVS, iTV Region, Radio Best, Nasza Poręba, Puls Poręby, Lokalni Kulturalni oraz Zawiercie.365.pl

Partnerami wydarzenia są Jednostki OSP Poręba.

SIE