DOŻYNKOWO! JUBILEUSZOWO! NA LUDOWO!

27 sierpnia do Niwek przybyli goście, aby świętować dożynki gminno - parafialne oraz jubileusz 70 lecia Koła Gospodyń Wiejskich "Niwczanki". Wczorajszy dzień świętowaliśmy pod hasłem: "Międzypokoleniowe granie i śpiewanie na ludową nutę", a wszystko za sprawą pozyskanego grantu ze środków LGD "Perła Jury".

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św., którą odprawił proboszcz parafii ksiądz Tomasz Pawełczyk. Starostami tegorocznych dożynek byli: Paulina Lebiecka i Tomasz Juszczyk. Jak zawsze obecne były wszystkie jednostki OSP: Poręba-Niwki, Poręba I oraz Poręba II – Górka.

Następnie na placu kościelnym wszystkich mieszkańców powitał Burmistrz Miasta Ryszard Spyra, który podziękował rolnikom za trud codziennej pracy. Zaproszeni goście przygotowali moc niespodzianek dla KGW Niwczanki. Życzenia i gratulacje złożyli goście: Senator Beata Małecka - Libera, Posłowie - Barbara Dolniak, Waldemar Andzel, Starosta Gabriel Dors, Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Maria Materla, Przewodnicząca Rady Miasta Elżbieta Kołodziej wraz z Wiceprzewodniczącym Tomaszem Turkiem oraz Radni: Agnieszka Ajchenlaub, Mariusz Błaszczuk, Barbara Gola, Krzysztof Hamerlik, Grażyna Furmanek, Ewelina Janeczek, Jolanta Łakomska, Jarosław Machura, Prezes OSP Niwki, Komendant Miejski ZOSP RP w Porębie - Dh Stanisław Borówka, Wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów "NESTOR" Janina Gajek oraz Burmistrz Miasta Ryszard Spyra z Panią Skarbnik Joanną Muchą i dyrektorem MOK-MBP Karolem Hadrychem.

Ogromną niespodzianką dla KGW Niwczanki było otrzymanie nagrody okolicznościowej od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Prof. dr hab. Piotra Glińskiego. Na wniosek MOK w Porębie, Minister przeznaczył nagrodę finansową w wysokości 15.000 zł.

Nie zabrakło śpiewów, tańców, bowiem artyści z MOK w Porębie przygotowali bardzo lekki, dobrze znany repertuar. Na scenie wystąpili: KGW Niwczanki, ART Kids, Retro, Szymon Wyszyński, Złota Jesień, Izabela Grzyb oraz grupa młodzieżowa Studio ART.

W godzinach popołudniowych przygotowano szereg atrakcji dla najmłodszych - dmuchańce, animacje, strażacki tor przeszkód, przejazd bryczką, warkoczyki, balony i wiele innych.

MOK w Porębie składa serdeczne podziękowania WSZYSTKIM zaangażowanym w pomoc przy organizacji tegorocznych dożynek. Dziękujemy z całego serca za pomoc, wsparcie oraz świetną współpracę!!!:)

Zadanie współfinansowane ze środków LGD "Perła Jury', na które Stowarzyszenie Studio ART przy współpracy z Gminą Poręba, MOK Poręba otrzymało dofinansowanie.

SIE