Ferie z Pracownią Internetową Orange

W Pracowni Internetowej Orange w okresie ferii odbyły się atrakcyjne warsztaty z lepienia z masy solnej, warsztaty z programowania z Lego Mindstroms EV3 oraz Lego Wedo 2.0, dzień bajek i legend. Dzieci mogły wziąć udział również w  zajęciach plastycznych , warsztaty upcyklingowe z przerabiania podkoszulek w ramach projektu „EKO Porębianie”, warsztaty z tworzenia robotów z szczoteczki do zębów oraz warsztaty „Skonstruuj EKO Robota Śmietnikowego”, warsztaty z tworzenia escape roomów.

Najbardziej uczestnikom podobały się warsztaty z tworzenia komiksów w wersji papierowej oraz online. Dzieci w trakcie warsztatów poznały stronę internetową do tworzenia własnych i ciekawych komiksów o ulubionych postaciach z bajek lub gier komputerowych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty z przerabiania koszulek oraz konstrukcji „EKO Robota Śmietnikowego”, które są realizowane i dofinansowane w ramach programu Pracownie Orange. W trakcie warsztatów uczestnicy poznali zasady segregacji śmieci, ciekawe aplikacje przyrodnicze, które mają na celu propagowanie ekologicznego stylu życia.

Ciekawą atrakcją dla dzieci były warsztaty z tworzenia robotów ze szczoteczki do zębów oraz z podłączania obwodów elektrycznych.

8 marca o godz.16.00 zapraszamy na warsztaty międzypokoleniowe „Stwórz eko-wazon i doniczkę!

Projekt ten  jest dofinansowany i realizowany jest w ramach programu Pracownie Orange.
Zapraszamy  dzieci i młodzież na warsztaty z programowania z Lego Mindstorms EV3, Lego WeDo 2.0, oraz programowania w języku Python z użyciem płytki Micro:bit, warsztaty z programowania z robotami Photon, warsztaty z druku 3D. Zajęcia będą odbywały się cyklicznie i będą dostosowane do grup wiekowych. Dorosłych zapraszamy na warsztaty z obsługi komputerów, tabletów i smartfonów. Szczegółowe informacje i zapisy na wszystkie warsztaty pod numerem telefonu 693-682-259.