Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biuro@mokporeba.pl

517 905 774

Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Aktualności

Industriada 2023 w Porębie!

Industriada 2023 w Porębie!

Od południa aż do wieczora. Tegoroczne Święto Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, obchodzone także na terenie Poręby, obfituje w moc niesamowitych atrakcji. Publikujemy program zwiedzania.
W zeszłym roku impreza potrwała w Porębie do późnych godzin wieczornych, a jak wspominają organizatorzy - takiego zainteresowania wieżą gichtową, nie obserwowano już od dawna. W tym roku, a dokładnie 17 czerwca, porębski zabytek po raz drugi w swojej historii zostanie bohaterem najważniejszego święta zabytków w naszym województwie - popularnej Industriady.
Prażonki rozpoczną Industriadę
Wystawy, prelekcje, koncert, oglądanie filmu w zabytkowych murach - na ciekawy program zwiedzania z całą pewnością będzie można liczyć. Atrakcje rozpoczną się punktualnie w południe i zaplanowane są to godziny 19.
Już sam początek porębskiej Industriady zapowiada się hucznie. Będzie to bowiem…biesiada z muzyką i wspólne przygotowywanie prażonek - tradycyjnej porębkiej potrawy (możliwość przyniesienia własnego kociołka). Na godz. 13:00, 15:00 i 19:00 zaplanowano zwiedzanie wieży z przewodnikiem, zakończone pokazem filmu „Portrety XXX-lecia" - reportażem z 1974 roku pokazującego Fabrykę Urządzeń Mechanicznych i Miasto Poręba.
Malowanie twarzy, teatr i wystawy
Na terenie wieży odbywać będą się również liczne wystawy. Pojawi się tu m.in. stoisko multimedialne prezentujące eksponaty znajdujące się w wieży. O godz. 14:00 prażonki będą już gotowe i wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mogli ich skosztować.
To jednak nie wszystko. W trakcie tegorocznego Święta Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, atrakcje dla siebie znajdą również najmłodsi. O godz. 15:00 będą mogli wziąć udział w warsztatach plastyczno-technicznych pod hasłem „Moja wieża”, a godzinę później wybrać się na górniczą szychtę z Myszką Miki. Zobaczą także spektakl teatralny „Zwierzaki, owady i leśne runo” w wykonaniu Teatru “Na Przekór”, który działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie.
Będzie też popcorn, wata cukrowa, tatuaże, plecenie warkoczyków, malowanie twarzy, zabawy z animatorami, konkursy z nagrodami.
Industriadę w Porębie zakończy międzypokoleniowy koncert w cieniu wieży (o godz. 17), podczas którego wystąpią lokalni artyści, zespoły dziecięco-młodzieżowe, dorośli oraz seniorzy.
- Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tegorocznej Industriadzie, to dla każdego miasta wielkie wyróżnienie, cieszymy się, że i nasze miasto znalazło się na mapie tegorocznych atrakcji - mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.
Szczegółowy program zwiedzania wieży gichtowej znaleźć można na plakatach.
 

13

CZE

2023

206

razy

czytano

158/411

mokporeba.pl

Na skróty

Zdjęcie: Aktualności
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Aktualności

Zdjęcie: Pracownia internetowa
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Pracownia internetowa

Zdjęcie: MOK TV Produkcja
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

MOK TV Produkcja

Zdjęcie: Biblioteka
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Biblioteka

Logo serwisu.

Dane

Miejski Ośrodek Kultury w Porębie

42-480 Poręba
ul. Mickiewicza 2
woj. śląskie

Logo serwisu.

Kontakt

biuro@mokporeba.pl

517 905 774

Zdjęcie: Miejski Ośrodek Kultury w Porębie
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.
Logo serwisu.

Miejski Ośrodek Kultury w Porębie

Ukryj moduł.

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia